MÖBLER / Bord / Damarbetsbord 11266167

nr 1126 6167

Damarbetsbord

Nyrokoko, Valnöt, längd: 100 cm, djup: 59 cm, höjd: 76 cm

Kondition: slitage

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 28 augusti 2017
kl 19:48:08

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.